Ukraina Truskawic

Truskawiec

Sanatoria»Ukraina Truskawiec

Uzdrowisko Truskawiec na Ukrainie – popularne także w Polsce

 

Coraz więcej osób wybiera teraz zagraniczne miejscowości uzdrowiskowe. Wśród nich dużą popularnością cieszą się sanatoria na Ukrainie, w tym między innymi Truskawiec.

 

Truskawiec to miasto zlokalizowane w rejonie drohobyckim na Ukrainie, malowniczo wznosi się u stóp Gorganów. Od Lwowa dzieli je około 90 kilometrów, a od Drohobycza 8 kilometrów. To jedno z najstarszych i jednocześnie najbardziej popularnych uzdrowisk na Ukrainie. Sanatoria na Ukrainie ogólnie cieszą się dużym powodzeniem, ale to właśnie Truskawiec wybierany jest najchętniej.

 

Miejscowość znana jest w szczególności z dużych pokładów wód mineralnych o unikatowych właściwościach, a także przyjaznego górskiego klimatu. Znajduje się tam 15 źródeł, wśród których najbardziej znane to Naftusia, Maria, Sofia, Bronisława, Edward. Zabiegi wykorzystywane z wodami z Truskawca są polecane przede wszystkim dla osób mających problemy z układem moczowym, głównie rekomendowane przy chorobach nerek i kamicy nerkowej, chorobach układu pokarmowego – wątroby, trzustki, także przy chorobach ginekologicznych i cukrzycy. Złoża w okolicach Truskawca zawierają tak zwany „wosk ziemny”, czyli ozokeryt – to wysokomolekularne cerezyny i parafiny z olejami, które również stosowane są w zabiegach.

 

Sanatoria na Ukrainie, w tym Truskawiec, są dobrze przygotowane na przyjazd kuracjuszy. Infrastruktura uzdrowiskowa i dodatkowo turystyczna są tam świetnie przyszykowane – dostępne są nowoczesne domy sanatoryjne, parki zdrojowe zachęcające do spacerów i wypoczynku, pijalnie wód mineralnych.

 

Wśród dostępnych zabiegów, które oferowane są w sanatoriach w Truskawcu, znajdują się przede wszystkim balneoterapia – liczne kąpiele mineralne, węglowe i perełkowe, fizjoterapia, hydrokinezyterapia – masaże wodne, inhalacje, ozokerytoterapia, czyli okłady z wosku ziemnego. Ponadto dostępne są masaże prozdrowotne, bezinwazyjne metody leczenia prostaty, kruszenia kamieni nerkowych, zabiegi oczyszczania jelita grubego. Skorzystać można też z basenów oraz z zabiegów Spa i Wellness.

 

Już w pierwszej połowie XIX wieku w Truskawcu powstały pierwsze zakłady kąpielowe wraz z domami przeznaczonymi dla kuracjuszy i od tego czasu popularność miejscowości znacznie się podniosła. Na początku XX wieku W Truskawcu regularnie przebywało już około pięciu tysięcy gości. Tak jak inne sanatoria na Ukrainie także Truskawiec był i nadal jest popularny wśród Polaków. Leczyli się tam i wypoczywali między innymi Józef Piłsudski, Adolf Dymsza, Julian Tuwim, Stanisław Witkiewicz czy Zofia Nałkowska.

 

W wolnym czasie poza korzystaniem ze specjalnych zabiegów uzdrowiskowych można także poświęcić czas na rozrywkę i zwiedzanie. Warto zobaczyć niedaleki Lwów z pięknymi zabytkami, również w okolicach znajdują się wyjątkowe widoki – w szczególności to górskie jeziora Majdan oraz Syniewir. Zimą można natomiast wybrać się do lubianych kurortów narciarskich takich jak Jysowiec i Slawskie. Ponadto w Truskawcu czekają liczne restauracje, kawiarnie, można odwiedzić muzeum, organizowane są imprezy kulturalne. Okolice miejscowości, podobnie jak inne sanatoria na Ukrainie, zachwycają pięknymi gęstymi lasami, które doskonale nadają się do spacerów.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe

  • sanatorium ukraine

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *